YMCA YMCA Setkání

YMCA Setkání


Připravujeme pro vás - klikněte sem pro jejich seznam

Archiv 2 akcí roku 2020

Archiv 62 akcí roku 2019

Archiv 51 akcí roku 2018

Archiv 48 akcí roku 2017

Archiv 50 akcí roku 2016

Archiv 53 akcí roku 2015

Archiv 59 akcí roku 2014

Archiv 70 akcí roku 2013

Archiv 72 akcí roku 2012

Archiv 79 akcí roku 2011

Archiv 82 akcí z roku 2010 ...

15.- 30.8.2010 REPORTÁŽ Z AKCE -Workcamp 2010 - Brigáda pro V.I.P.

  • závěr srpna ve znamení demolic, výměny elektroinstalací i oken, přestavby vstupní haly se zateplením...
  • brigádnické pobyty skupin i jednotlivců od 15. do 31.srpna zdarma ...
  • a navíc každý dospělý pomocník získá kartičku V.I.P. – umožňující čerpat až 50% slevu na pobyt v Domě setkání

FOTO-REPORTÁŽ z letošní brigády:

výběr 1.týden + výběr 2.týdne + Marián Bocán + Míla Kopřiva

Fotky od Zdeňála Loučky najdeš na konci této stránky

DĚNÍ NA BRIGÁDĚ SLOVEM:

Drazí přátelé,

fandové a sponzoři, obdivovatelé a milovníci, kterým náš společný Dům Setkání v Krkonoších, přirostl (a ještě  přiroste), navždy k srdci!

Chci se s vámi podělit o pár postřehů, z letošní dvoutýdenní letní brigády. 

Vždy jsem přemýšlela, proč můj muž Miloš, nazval už před několika lety, tuto brigádu - brigádou pro V.I.P. Vždyť je otevřena všem, kteří chtějí přijet a pomoct (zdarma a jenom za bydlení a stravu), při různých opravách, přestavbách, vylepšeních, úklidu Domu, který jsme dostali darem, pro naše akce a aktivity rodin a MS.

Není to přece tedy jenom pro "vyvolené", nebo nějak výjimečné lidi, jak by se z nabídky dalo vyčíst! Jak to tedy je?

Již léta se tam při práci setkávám s přáteli - některými známými, ale některými úplně novými, kteří jsou, ale tady se pro mne obzvlášť stávají V.I.P. Je pro mne totiž vždy fascinující a skutečně objevné a drahocenné, objevovat a obdivovat, co všechno umí, jak přemýšlejí, jaké zkušenosti a dovednosti v nich dřímají - a nejenom dřímají, ale dokážou je dát - použít, využít, obhájit, zapojit do společné práce a úsilí! Tak se na Světlo Boží - novým pohledem očí mnohých - nám dostává objevná skutečnost, jak jsou výjimeční! Každý obdarován, schopen, plný dovedností, bohatství, umu, ale i trpělivosti, laskavosti, pokory, obětavosti, ochoty a služby… nedá se to ani vše vyjmenovat.

Když totiž jezdíme na Manželská setkání, nebo nějaké jiné akce pro manžele a rodiny, tak většinou řešíme problémy, chyby a bolesti, rány, nedostatky a neschopnosti… Stojíme často ve světle osobní slabosti, selhání, neúspěchu… i když s velikou touhou a úsilím a s  Boží pomocí, něco s tím udělat, někam k dobrému, a ke změně se posunout. Tak nám to pak může občas připadat, že náš život a my samotní, jsme jenom o tomto - o odvrácené straně "mince".

Tak jsem proto velice vděčna za Dům Setkání a tuto možnost, uvidět druhé i sebe sama - v té nádherné, přivrácené straně mince! Uvědomit si, že já jsem skutečně  V.I.P. -  v očích Božích, přátel i ve svých. Že jsem drahocennou součástí společenství Božích dětí, kterým o Někoho i něco jde! Že vydávám sebe sama často za oběť - svého času, síly, pohodlí, peněz, odpočinku… ale nejenom vydávám, ale zároveň i  dostávám a nelézám. Věřím v to a vidím to na vlastní oči už léta… skrze požehnání Boží, pokoj, rozvoj, život a vedení Boží, které společně prožíváme a dostáváme.

Tak toto léto bylo opět V.I.P! Bohu i přátelům buď za to díky!

A tak se ptáte, co jsme teda ty dva týdny dělali?! Zkusím to vypočítat:

Letos se nás sešlo na dva týdny dohromady skoro 100 dospělých s dětmi.

Měnili jsme okna v přízemí za nové a plastové. Dělali jsme novou elektřinu v přízemí,  nové rozvodné skříně, senzory pro vypínání světel… Ale v zápalu "příprav i na příští rok a budoucna", Pepa se pustil do všech pater… úchvatné! Umíte si představit! Úklidová četa neskonale obětavých žen, měla stále co dělat! Bourali jsme hlavní vchod do Domu a hloubili, betonovali i přistavovali jsme nový vstupní prostor s topením do podlahy a krásnými dřevěnými dveřmi a okny, kde bude prostorná hala s přezouvanou, recepcí a internetovým koutkem… Rozebrali a po instalaci potřebných elektro-kabelů do země, jsme vybudovali nový chodník do Domu ze zámkové dlažby. Nad vstupnou - strop dřevem obloženou přístavbou, bude z kuchyňky balkónek - pro posezení s ranním kafíčkem a výhledem do přírody.

Z jídelny jsme vybudovali dveře na terasu staré přístavby s cisternou, položili dlažbu, natřeli všechny plechy a těšíme se na další posezení. Mladí v partě natřeli na červeno i střechu vodárny - naší studny.

Úklid Domu - umyté okna, vyprané závěsy a záclony, vyčištěná kaple parním strojem (včetně koberců), uklizený sklep, prádelna, komora s potravinami a sklad. Zahrada okopaná, dosazená, vyčištěná, včetně kapličky P. Marie. Raisova kaple vyčištěna, umyta a vyzdobena.

Vymalováno - jídelna a některé pokoje, natřené radiátory, stěny s olejovým nátěrem na schodišti.

Nekonečné uklízení, odvoz špíny, sutě a cihel… Budování bezpečného stanoviště pro trampolínu - vyvážka sutě a zdění opěrné zdi.

Určitě jsem na mnohé zapomněla, ale sami vidíte, že práce se udělalo "neúrekom" a ještě více!

Přátelé, ale zažili jsme kromě práce a dřiny - i krásné chvíle ranní modlitby a nádherné hudby kapely v kapli, táboráky se špekáčky, borůvky a hřiby, skákání na nové trampolíně, fotbálek i fotbal, koštovačku vínka z jižní Moravy, vyprávění a zpěv večerního posezení, výtečnou kuchyň a koláče mistra Kuchaře a kuchtiček, humor a ženské povídání při umývání oken, veselé básničky polepené po Domě,...mši svatou s P.Janem Rybářem, a mnoho, mnoho dalšího... 

Práce nadále pokračuje...firma dodělává fasádu a zateplení přístavby, omítky a ostatní... 

Srdečně vás všechny zveme, podívat se  a užít si a pobýt! Je to velkolepé Dílo - přátelství, vzájemné pomoci a Božího požehnání!

Ať nám Pán v srdcích navždy zachová to, že v Jeho Lásce a našem společenství přátel, jsme opravdu V.I.P. !

Gita Vyleťalová, 15.září 2010

---------------------------------------------------------------------

Drazí přátelé,                              
jak jsme vás již informovali dříve, připravujeme opět velkou brigádu na Domě setkání v druhé polovině srpna. ...

Pokud můžete přijeďte!

Uvítáme účast každého, kdo bude ochoten pomoct a zapojit se aspoň na dva - tři dny, případně i na více dnů. Za každý odpracovaný den můžete získat bonus – slevu 5% na ubytování v roce 2010 a 2011. Při odpracování 10 dnů až 50%! Vaše zimní nebo letní prázdniny se tak mohou pěkně zlevnit J . ...

Brigády se budou konat nepřetržitě od 15. do 31. srpna, mimo neděle. ....

Pokud můžete přispět finančně na nákup materiálu a stravy pro brigádníky, posílejte dary na účet: 514048044/5500, VS uveďte své rč a SS: 525 . Rádi vám vystavíme také potvrzení o daru, které můžete použít k odpočtu ze základu pro výpočet daní. Všem dárcům a pomocníkům předem moc děkujeme a těšíme se na setkání s vámi na Domě setkání v Albeřicích.  

S přáním Božího požehnání do další dnů  

Miloš a Gita Vyleťalovi & YMCA Setkání .

 

 

Miloš Vyleťal, 19.5.2010

Zdeněk Loučka, 29.8.2010
... konec archivu roku 2010

Archiv 82 akcí roku 2009

Archiv 65 akcí roku 2008

Archiv 67 akcí roku 2007

Archiv 68 akcí roku 2006

Archiv 56 akcí roku 2005

Archiv 48 akcí roku 2004

Archiv 4 akcí roku 2003

Archiv 2 akcí roku 2002

Archiv 9 akcí roku 2001
program REGEXP '1|2|3|4|5'
NAVRCHOLU.cz Vaše dary na účet 2400465447/2010 nám pomáhají uskutečňovat naše programy pro vás i vaše blízké
zatížení serveru