YMCA YMCA Setkání

YMCA Setkání


Připravujeme pro vás - klikněte sem pro jejich seznam

Archiv 12 akcí roku 2020

Archiv 62 akcí roku 2019

Archiv 51 akcí roku 2018

Archiv 48 akcí roku 2017

Archiv 50 akcí roku 2016

Archiv 53 akcí roku 2015

Archiv 59 akcí roku 2014

Archiv 70 akcí roku 2013

Archiv 72 akcí roku 2012

Archiv 79 akcí roku 2011

Archiv 82 akcí roku 2010

Archiv 82 akcí roku 2009

Archiv 65 akcí roku 2008

Archiv 67 akcí roku 2007

Archiv 68 akcí z roku 2006 ...

13.- 15.10.2006 Podzimní obnova

Setkání ve stylu valného shromáždění OSN

V návaznosti na letní kurz Manželských setkání ve Frenštátě pod Radhoštěm proběhla v polovině října víkendová podzimní obnova pro účastníky letošního i předchozích kurzů. Obnova byla ve stylu valného shromáždění OSN. Setkání proběhlo, stejně jako letní kurz, v areálu Střední školy elektrotechnické ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Program obnovy

Hlavním programem byly tři přednášky a skupinky po nich. Přednášky byly na následující témata:

  • Věřím v Boha, Otce všemohoucího - přednášející: Miroslav a Marie Hodečkovi
  • Vnitřní uzdravení - přednášející: P. Bogdan Stępienie OSPPE
  • Úloha muže a ženy v křesťanském manželství - přednášející: Martin a Anna Maléřovi

Všechny tři přednášky nás vedly k zamyšlení nad vlastním vztahem  k Bohu, k nejbližším (zvláště k partnerovi a v rodině) a povzbuzovali nás ve vytrvalosti stát na straně rodinných hodnot a dobrého jednání. Všichni přednášející zaujali dobře připraveným obsahem plným příkladů z vlastního života a okořeněným vtipnými situacemi.

Přednášejicí HodečkoviManželé Hodečkovi  se v sobotu dopoledne svěřili ve svém svědectví, co znamená důvěřovat Bohu i v těžkých situacích a v početné rodině, jak Bůh může zprostředkovat neuvěřitelné (např. rodinný dům pro vícečlennou rodinu uprostřed Havířova za levný peníz) a jak je dobré Bohu věřit a důvěřovat mu. Hodečkovi čerpali z knihy Luise Evelyho s názvem Krédo (vydalo nakladatelství Grantis, 1997). Na skupince jsme se pak dle úkolového listu mohli zamýšlet mimo jiné, jak předat svou víru dětem, jakým jsme dětem vzorem a obrazem našeho Boha Otce.

Přednášející Bogdan StepienieBogdan Stępienie nás krásně a velmi přehledně provedl původci vnitřních zranění a ukázal cestu, kudy ven. Mluvil nejen o naději nýbrž i o jistotě, že Bůh uzdravuje ducha, duši i tělo. Zdůrazňoval roli a prakticky nutnost odpuštění ve vztazích, jakou roli hrají pocity odmítnutí, méněcennosti, viny a strachu při vnitřním zranění. Bylo vysvětleno, že na prožívání současnosti má vliv i daleká minulost včetně životů předků, prenatální období, rané dětství a dospívání. Na skupinkách byl prostor navzájem se sdílet o zkušenostech, které s tématem vnitřního zranění a uzdravení souvisí.

Přednášející MaléřoviManželé Maléřovi nás v nedělním dopoledni provedli klíčovými momenty jejich manželství. Svůj vztah začínali mimo jiné pod vlivem knížky W.Trobische s názvem Dva středy, však jeden kruh. V knížce jsou položeny užitečné a pravdivé základy pro manželství. Maléřovi se sdíleli o důležitém a těžkém rozhodnutí přestěhovat se před rozdělením Československa ze Slovenska na Moravu, o zkušenostech Aničky s nástupem do práce po poměrně dlouhém období v domácnosti. Mluvili také o výchově a přidali k dobru pár vtipných rozhovorů s malými dětmi. Jeden je zde:

„Tati, kde se narodila Markéta?“ ptá se Magda.
„V Bílovci.“
„A kdo se narodil v Bystrici?“
„No, přece Terezka a Ty.“
„Ne! Já jsem se rozhodně nenarodila v Bystrici, já jsem se narodila v červenci.“

Večerní programy

Páteční večer byl uveden duchovním slůvkem Jindřicha Hoňka, takříkajíc novopečeného jáhna. Kromě několika vtipů na začátek (např.: Pan Khon s panem Roubíčkem jsou na poušti a padají žízní. Oba už se sotva vlečou a Pan Roubíček říká: "Mít tak aspoň litr vody." Pak Khon odvětí: "Jo, to by byly kšefty!") mluvil Jindra o vinném kmeni a ratolestech z Janova evangelia (Jan 10, 1-12).

Slavnostní zasedání a recepce OSN

Jako vrcholný okamžik celé víkendové akce lze bez nadsázky označit sobotní večer, který byl pořádán jako sjezd všech zástupců jednotlivých kontinentů z nejrůznějších i nezapadlejších konců světa. Tak se večer sjeli na oslavu zástupci z Peru, Mexika, Japonska, Itálie, Španělska, Ukrajiny, Ruska, Tahiti a mnoha dalších zemí. Slavnosti předsedal sám předseda OSN Kofi Annan, který nás celým večerem provázel. Jako na každé správné oslavě nechyběla ani zde živá hudba, k poslechu i tanci hrála několika léty osvědčená Kulhavá kobyla ve stylu country.

Kofi Annan Indové

Jakub David, 17.10.2006

Fotky z podzimní obnovy

Jakub David, 17.10.2006
... konec archivu roku 2006

Archiv 56 akcí roku 2005

Archiv 48 akcí roku 2004

Archiv 4 akcí roku 2003

Archiv 2 akcí roku 2002

Archiv 9 akcí roku 2001
program REGEXP '1|2|3|4|5'
NAVRCHOLU.cz Vaše dary na účet 2400465447/2010 nám pomáhají uskutečňovat naše programy pro vás i vaše blízké
zatížení serveru