YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

Archiv akcí v domě


Prohlédněte si seznam akcí které proběhly v Domě Setkání. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.

Archiv 15 akcí

EXPEDICE KRAKONOŠ 2 / prodloužený víkend pro tatínky s dětmi

kopírovat odkazdatum akce 12.- 15.10.2023 autor Iva Živnůstková, 27.6.2023

Lesníci, objevitelé, řemeslníci, tovaryši, umělci… přátelé Zvu vás na další dobrodružný, objevitelský, rukodělný – no prostě zážitky nabitý – prodloužený víkend pro tatínky s dětmi (6-13 let) v Domě setkání v Albeřicích, tentokrát na téma: ČLOVĚK, KTERÝ SÁZÍ STROMY

Budeme si povídat o tom, proč vidíme občas kopce plné suchých stromů, jaký význam mají ti maličcí, ale i ti nejvyšší dřevění kamarádi. A v neposlední řadě, jak každý z nás může přispívat k jejich růstu, ochraně a radosti ze společného života s nimi. Inspirací nám bude kniha – Muž, který sázel stromy od Jeana Giono a projekty Nadace Dřevo pro život (www.drevoprozivot.cz), která se mimo jiné angažuje ve výsadbě stromků, šíří osvětu o lese, dřevě a životním prostředí.

V pátek bude celodenní výprava do Krkonošské přírody, kde zažijeme určitě spoustu dobrodružství a legrace. Budeme také obdivovat krásu stromů v jejich rozmanitosti, od maličkých sazeniček až po desítky let rostoucí velikány. A kdo ví, třeba i my budeme mít možnost zasadit nějaký strom nebo aspoň jeho semínko.

V sobotu pak budou oblíbené „dílny“ – v jedné dílně bude Kamil Hnízda, z jehož připravených dřívek budeme moct vyrobit letadlo, autíčko nebo další výrobky, co nás napadnou.

Druhé stanoviště – Lukáš Nečas a jeho úžasná buková dřívka, ze kterých jde vyrobit cokoli vám fantazie (a dřevo) dovolí. Pod vedením Ondry Kouta si budeme moct vyrobit malý expediční deník a ve čtvrté dílničce bude oblíbené pletení náramků z Paracordu, které nám představí Lukáš Matela. Samozřejmě, pokud najdete v pátek na expedici nějaký zajímavý kus dřeva, který ve vás podnítí fantazii k výrobě naprosto čehokoliv, je to jen na vás… bude to náhrdelník, křížek, růženec, dřevěný obličej, lodička, svícen, figurka Krakonoše, meč nebo poutnická hůl?...

Nebude chybět společná modlitba, zpěv, bubnování a nedělní bohoslužba slova s jáhnem Jirkou Melicharem. Těším se na dobrodružství, "silné" zážitky, vaše tvořivé ruce a vůbec – společné chvíle s vámi a vašimi dětmi. Naši dřevění kamarádi už se určitě těší, až se o nich něco dozvíme a budeme je objevovat.

Jarda Novotný

Přihláška: Expedice Krakonoš 2

Místo a datum konání: Dům setkání, Dolní Albeřice, 12.-15.10.2023

Příjezd: ve čtvrtek odpoledne, nejpozději do 18:30 (večeře 18:30, program od 19:30)

Ukončení: v neděli obědem kolem 13:00

Strava: je zajištěna celodenní, v dostatečném množství. Je možné požádat o bezmasou či bezlepkovou dietu (nutno uvést v přihlášce).

Ubytování: 2–6 lůžkové pokoje. K dispozici je koupelna se sprchou a WC na patře. Pro zájemce možnost komfortních pokojů se samostatnou koupelnou a WC (příplatek 200,- Kč za osobu a den). Nutno uvést v přihlášce.

Poplatek:

Plná cena

2 940 Kč

pokrývá náklady na ubytování, stravu i program

Dotovaná cena

2 070 Kč

pro ty, kterým rodinný rozpočet neumožňuje úhradu plné ceny

Sponzorská cena

3 660 Kč

pro ty, kteří mohou podpořit účastníky s dotovanou cenou

Děti ve věku 10-18 let platí o 60,- Kč méně

Děti do 10 let platí o 420,- Kč méně (neplatí při použití dotované ceny)

Poplatek zaplaťte po zaslání informačního dopisu, který vám zašleme několik dní před akcí.
Uhraďte prosím jednu z variant, podle vašich finančních možností. V případě potřeby je možné domluvit slevu i z dotované ceny. Uděláme vše pro to, aby výše účastnického poplatku nebyla důvodem vaší neúčasti.

Uvítáme případné dary na podporu programů Domu setkání.

Platba převodem na účet: 2000465448/2010, VS= datum nar. jako RRMMDD, KS=558, SS=526

Případné dotazy: ivana.zivnustkova@seznam.cz

zatížení serveru