YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Zveme vás na 5 akcí:

ONLINE PŘIHLÁŠKA

Expedice Krakonoš I. / prodloužený víkend pro tatínky s dětmi

kopírovat odkazdatum akce 26.- 29.9. autor Jaroslav Novotný, 22.6.2024

Horalové, objevitelé, dobrodruzi, řemeslníci, umělci… přátelé

Zvu vás na další dobrodružný, objevitelský, rukodělný – no prostě zážitky nabitý – prodloužený víkend pro tatínky s dětmi (6-13+ let) v Domě setkání v Albeřicích, tentokrát na téma:

ŽIVOTOPIS KRKONOŠ

 

Pozvánka k vytištění

 


Budeme si vyprávět příběh Krkonoš, hor, které zdaleka nepatří k nejvyšším, nejrozsáhlejším, dokonce ani nejstarším. Přesto jsou ale v mnoha ohledech výjimečné, přinejmenším v rámci Evropy. Řekneme si, před kolika miliony let asi vznikl základ Krkonoš na dně prvohorního oceánu, že vlastně vznikly nadvakrát, a na jejich vzniku má svůj podíl i drcnutí Afriky do Evropy. Víc už ale opravdu až naživo v Albeřicích.

Inspirací nám bude skvělá brožurka od Správy Krkonošského národního parku – Životopis Krkonoš.

V pátek bude celodenní výprava do Krkonošské přírody, kde zažijeme určitě spoustu dobrodružství a legrace. Budeme obdivovat krásu hor, lesů a luk, možná si vyrobíme poutnickou hůl nebo dýku ze dřeva. K objevování bude určitě i nějaká skála, lom, díra v zemi nebo zajímavě rostlý strom. Nebude chybět určitě ani oblíbené vaření expedičních pokrmů.

V sobotu pak budou oblíbené „dílny“ – v jedné dílně bude Kamil Hnízda, z jehož připravených dřívek budeme moct vyrobit letadlo, autíčko nebo další výrobky, co nás napadnou. Druhé stanoviště – Lukáš Nečas a jeho úžasná buková dřívka, ze kterých jde vyrobit cokoli vám fantazie (a dřevo) dovolí. Pod vedením Lukáše Mately si budeme moct uplést tolik oblíbené náramky z Paracordu. Samozřejmě, pokud najdete v pátek na expedici nějaký zajímavý kus dřeva, který ve vás podnítí fantazii k výrobě naprosto čehokoliv, je to jen na vás… bude to náhrdelník, křížek, růženec, dřevěný obličej, lodička, svícen, figurka Krakonoše, meč nebo již zmiňovaná poutnická hůl?...

Nebude chybět společná modlitba, zpěv, bubnování a nedělní bohoslužba slova s jáhnem Jirkou Melicharem.

Těším se na dobrodružství, "silné" zážitky, vaše tvořivé ruce a vůbec – společné chvíle s vámi a vašimi dětmi. Krkonoše už se taky určitě těší, až se o nich něco dozvíme a budeme je objevovat.

Jarda Novotný

 


Místo a datum konání: Dům setkání, Dolní Albeřice, 26.-29.9.2024

Příjezd: ve čtvrtek odpoledne, nejpozději do 18:30 (večeře 18:30, program od 19:30)

Ukončení: v neděli obědem kolem 13:00

 

Strava: je zajištěna celodenní, v dostatečném množství. Je možné požádat o bezmasou či bezlepkovou dietu (nutno uvést v přihlášce).

Ubytování: 2–6 lůžkové pokoje. K dispozici je koupelna se sprchou a WC na patře. Pro zájemce možnost komfortních pokojů se samostatnou koupelnou a WC (příplatek 210,- Kč za osobu a den). Nutno uvést v přihlášce.

Poplatek:

Plná cena

3 090 Kč

pokrývá náklady na ubytování, stravu i program

Dotovaná cena

2 160 Kč

pro ty, kterým rodinný rozpočet neumožňuje úhradu plné ceny

Sponzorská cena

3 840 Kč

pro ty, kteří mohou podpořit účastníky s dotovanou cenou

Děti ve věku 10-18 let platí o 60,- Kč méně

Děti do 10 let platí o 450,- Kč méně (neplatí při použití dotované ceny)

Poplatek zaplaťte po zaslání informačního dopisu, který vám zašleme několik dní před akcí.
Uhraďte prosím jednu z variant, podle vašich finančních možností. V případě potřeby je možné domluvit slevu i z dotované ceny. Uděláme vše pro to, aby výše účastnického poplatku nebyla důvodem vaší neúčasti.

Uvítáme případné dary na podporu programů Domu setkání.

Platba převodem na účet: 2000465448/2010, VS= datum nar. jako RRMMDD, KS=558, SS=525 (nutné pro správnou identifikaci akce)

Přihlášku vyplňte na webu www.setkani.org, kde naši akci určitě najdete.

Případné dotazy: j-novotny@centrum.cz (tel: 776 656 177)

zatížení serveru