YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Kalendáře akcí

2020

Archiv 51 akcí

Chlapi z Brna u Roberta

kopírovat odkazdatum akce 15.6.2020 autor Zdeněk Michalec, 10.6.2020

Sešli jsme se v pondělí 15/6 u Roberta v Kniníčkách, v obvyklém čase 19:15 hod., abychom uzavřeli letošní “vyučovací” rok poslední kapitolou, týkající se postavy milosrdného otce.

Po krátkém neformálním setkání na zahradě, kdy jsme spolu popili "lehké" pivo, jsme se shromáždili v obýváku a zabubnovali. Potom následovala krátká modlitba vedená Markem Dvořákem.

V následující hodině nás Roberto Scavino a Jirka Buček seznámili s myšlenkami závěru Nouwenovy knihy Návrat ztraceného syna, které doplnili svými svědectvími. Po krátké pauze a přečtení žalmu 40 jsme se přesunuli na zahradu. Sedli jsme si kolem ohně, který Ivan Hudec svědomitě udržoval, a pohroužili se do "přípravy" na rituál. Jeho účelem bylo "posadit" si (formou kamínku) na židli konkrétní lidi, které chceme s milosrdenstvím a soucitem, podobně jako otec ztraceného syna, přijmout do svého života. Vše se dělo v tichu a posvátné atmosféře, která byla umocněna ještě výrokem každého z nás, před předáním louče...”bratři jsem tu pro vás” a následnou odpovědí celého společenství...”bratře jsem tu pro tebe”.... Až jsme se všichni na rituálním místě vystřídali, dal nám Mirek Benešovský Áronské požehnání a v tichu jsme se rozešli do svých domovů. Kamínek jsme si odnesli domů, aby nám připomínal, že jsme se vydali na cestu, na které se chceme stávat milosrdnými otci. Někomu to odhodlání může připomenout i vlastní židlička, kterou si donesl a na kterou při rituálu kamínek položil.

------------------------------------------------------

Na myšlenky, které zazněly v první části večera, se můžeme podívat zde: Roberto a Jirka

------------------------------------------------------

Dozvuky:

Ahoj Roberto a Jirko

díky vám za včerejší večer. Děkuji za vytvořený bezpečný prostor pro naše společenství, kde můžeme být opravdu bez obav. Pro mě bylo včerejší setkání velmi posilující.

Pán vám žehnej a ještě jednou děkuji.

Tomáš

-------------

Zdravím brněnští chlapi,

zejména všechny ty, kteří byli včera na přednášce o otci. Díky hlavně Robertovi a Jirkovi za perfektní přípravu a prezentaci, promýšlení rituálu. To bylo myslím skvělé vyvrcholení celé série přednášek.

Líbilo se mně, jak jste se vzájemně doplňovali a jaké myšlenky jste vytáhli z knihy. Řada těch témat by neměla zapadnout. Už včera jsem říkal Robertovi, že je škoda, že už nebudou následovat skupinky.

Takže bych chtěl apelovat na to, abychom se k tématu ještě vrátili a nechali ho probublat přes vzájemné sdílení a obohacování.

Téma otce není jen o biologii nebo stáří, ale tak jak to bylo včera prezentováno, v roli otce se můžeme vyskytnout téměř v jakémkoliv věku a bylo by perfektní tyto pozice, situace a výzvy detailně probrat. A nebylo by dobře, abychom zase mluvili jen my starší

Mě během toho včera napadala řada myšlenek a souvislostí, ale nebyl na to čas a neměl jsem to dobře zpracované.

Tak prosím Roberta a Jirku, aby někam dali své přípravy, abychom i my ostatní s tím mohli pracovat a promýšlet to - a použili to třeba na další naše společné setkání.

Mirek Ben

------------

Zdravím vás bratři,

připojuji se k Benovi, díky Roberto a Jirko za včerejší setkání, za včerejší rituál. Podobně jako Ben cítím, že by stálo za to se ke včerejšímu večeru vrátit. Mám po něm pocit, že jsme zdárně dospěli na začátek. I za mě, byla by škoda ztratit všechny ty myšlenky a souvislosti; oživovat rituál, který má moc nás vnitřně proměňovat.

Pokoj vám

Marek

-----------

Ahoj chlapi,

připojuji se k velkým díkům Robertovi a Jirkovi za pondělní večer, a ještě přidávám dík Ivanovi za perfektní péči o oheň.

V pondělí něco mám, takže se nezúčastním, a mimo to mám stejně spíš pocit, že to chci nechat víc doznít sám v sobě než prodiskutovat...

Přednáška (či spíše osobní výpověď) Jirky a Roberta byla skvělá, ale ještě víc mne oslovil rituál, což tak nějak potvrzuje to, co říkal Laďa Heryán, že ty největší věci se nedají vyjádřit pomocí vět normální lidské řeči. Podobně mě vždycky oslovuje adventní setkání, o které se skvěle stará Libor.

Napadá mne (k prodiskutování v Senoradech?), jestli neotevřít tradici letních rituálů jako jakýsi protipól těch adventních putování (červen × prosinec). Nevím, jestli by měl být rituál pokaždé stejný, nebo pro každý rok jiný, ale cítím, že to je něco, co vnímám jako velice užitečné, právě proto, že se to vymyká ze zaběhlého pořadu chlapských setkání. I to prostředí, setkání pod večení oblohou (ne uvnitř), vnímám jako pozitivní bod toho všeho...

Uvidíme se (snad) 29. 6. na táboráku :-)

Ondra

---------------

Pěkné letní dny i večery,

...  Za sebe mohu říct, že rituál i čas pro uvědomění si koho nepřijímám byl důležitý.

Asi už nebude moci být můj život stejný před tímto večerem a po něm.

Žiji a dělám chyby, za které mne zrovna minulý týden neměli moc rádi někteří lidé.

Mezi lidmi obecně panuje nutnost dodržování řádu a pravidel, pravidlo spravedlnosti a případně za porušení trest.

Milosrdenství a velkorysost se nepěstují, protože snižují zisky a lidé toho mohou zneužívat na úkor těch, kteří projevili tyto vlastnosti (slabosti?).

Díky vám všem

Libor

----------------
 

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, klikni na + za názvem místa (případně vyplň krátký test) a potom přidej svoje jméno a příjmení ukončené Enter. Pokud bys s tím měl problémy, pošli mi SMS na 603150565 se svým jménem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, napiš znovu svoje jméno jako poprvé, bude vyjmuto.
Kníničky
Zdeněk
Petr
Petr
Petr
Tomáš
Zdenál
Jiří
Jiří
Michal
Honza
Mirek
Vladimír
Petr
Ondra
Pavel
Roberto
Zdeněk
Pavel
Jan
Jirka
Marek
Libor
Honza
Ivan
Jenda

zatížení serveru