YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Kalendáře akcí

2019

Archiv 62 akcí

Expedice Arctos 2 - pololetky pro otce s dětmi

kopírovat odkazdatum akce 31.1.- 3.2.2019 autor Miloš Vyleťal, 31.7.2018

Fotky z této akce najdete zde:

Miloš Vyleťal: https://photos.app.goo.gl/BspWpARBtri1HrA29 
Michal Přibyl - žlutá skupinka: https://photos.app.goo.gl/EjXqYqwtuggf2AhGA
František Eliáš - zelená skupinka: https://photos.app.goo.gl/8SNURT25LVYbdJKw7
Honza Klusák - červená skupinka: https://photos.app.goo.gl/KeYb4bnQXtaUuiMr6

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tato akce je již obsazená. Evidujeme pouze náhradníky. (od 24.9.2018)

------------------------------------------------------------------------------------------

DOPIS NA CESTU - pro registrované účastníky akce (zdůvodu technické závady na rozesilacím serveru)

Ahoj přátelé,

blíží se start naši letošní Expedice Arctos 2. Sněhu vytrvale přibývá a tak se snad můžeme těšit na drsné zimní podmínky. Jaké to však bude  – uvidíme až tam budeme.

Posílám vám v příloze adresář účastníků, pro případnou společnou cestu, nebo odvoz od autobusu, nádraží apod.. Domluvte se přednostně mezi sebou.  Pokud nebudete mít jinou možnost pro odvoz od autobusu, kontaktujte správce Pepu Náprstka.

Uvádím tam také počty přihlášených dětí - zkontrolujte a v případě změny mi obratem napište kdo nejede. Není možné brát další nepřihlášené účastníky, protože je nás zatím více než jindy. Naopak čeká ještě pár náhradníků na svoji příležitost :-))

Kdo jste ještě neplatili, prosím o provedení platby převodem co nejdříve. Platbu převodem upřednostňujeme před platbou v hotovosti.

Vše důležité k platbě a, co potřebujete sebou je uvedeno v pozvánce na webu této akce. Podívejte se tam.

Tématem expedic Arctos je každoročně objevování a dobývání polárních oblastí v nejrůznějších dobách a podobách. Letos nás na expedici inspiruje a bude provádět: Henry Hudson - námořní kapitán, polárnik a objevitel nových zemí. Začátkem 17. století se snažil jako jeden z prvních najít severní cestu z Evropy do Asie. Přitom se dostal na tu dobu nejblíž k severnímu pólu... 

Pro navození atmosféry doporučuji shlédnout s dětmi nějaké video, film, nebo si i něco přečíst. Na sítích je toho dost. Zkuste najít co nejvíc podnětných informací o Hudsonovi, nebo jiném průzkumníku polárních oblastí... Může to však být i nějaká vaše stará, oblíbená knížka z prostředí věčného sněhu a ledu.... Zamyslete se, jak můžete oživit atmosféru naši Expedice. Dovezte sebou nápady, hry, či různé dekorace.

Ve čtvrtek večer zazní na úvod v klubovně základní informace, zahrajeme si pár her a uvidíme motivační příběh - scénku ze života Henry Hudsona, kterou si připravují otcové z Chocně (podobně jako loni).
Bude ale dobré, když budete mít pro sebe, resp. váš expediční tým vlastní příběh, vzor, který "potáhne" vaši skupinu na páteční celodenní expedici.

Prosím nezapomeňte také na hry a čísla do vystoupení v sobotu večer. Pokud vaše děti, nebo vy s nimi společně můžete něco předvést – přivezte si potřebné vybavení (hudební nástroj, noty, kouzelnické pomůcky apod…).

Kdo hrajete na kytaru vemte sebou a zkuste si nachystat nějaké písničky se zimní, arktickou, velrybářskou, námořnickou, zlatokopeckou, a pod. tématikou.

Prosím přijeďte včas ať vaše děti nepřijdou o úvodní motivační povídání ze světa "bílých, ledových plání...“ a zahajovací hry. Začínáme v 19.15 h večeří a 20.00 programem u krbu!

V pátek bude celodenní Expedice do zimní přírody. V sobotu možnost lyžování a zimních her. V neděli musíme končit dříve, nejpozději ve 12.00 h, protože po nás nastupují už jarní prázdniny.

Srdečně vás všechny zdravím a těším se na společný start ve čtvrtek večer.

Pán ať vás provází na vašich cestách.

Miloš Vyleťal, Šedý Vlk

P.S.
POZOR! Došlo ke zpřísnění kontroly různých zákazů v KRNAP z důvodu stále většího počtu návštěvníků a porušování návštěvního řádu. Z toho důvodu doporučuji pro možnost si něco teplého venku připravit – vzít sebou outdoorový vařič… Polárnici – po vzoru Eskymáků používali taky tukový a olejový vařič :-) …

P.S.S. POZOR!!! kdo jede od Jaroměře přes Trutnov a Mladé Buky!
V obcích Choustníkovo Hradiště, Kocbeře a Mladé Buky (u žel. zastávky) je nainstalováno permanentní úsekové měření rychlosti (tj. na začátku a konci měřeného úseku - vesnice). Za nedodržení rychlosti je vyměřována pokuta 1-2 tis. Kč. Obecní úřady posílají rozhodnutí se složenkou, se zpožděním 2-4 měsíce…
DŮLEŽITÉ!!!  v obci Mladé Buky značka „Zimní výbava“ k autu – možné jet pouze se zimními pneumatikami! Hodí se však určitě i řetězy!

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dobrodružná výprava pro otce s dětmi do země věčného ledu

Ahoj polárníci, cestovatelé a objevitelé!                        

Zveme vás na naši tradiční zimní výpravu za dobrodružstvím a novými zážitky. I letos se vypravíme směrem na sever, k pomyslnému objevování a dobývání Arktidy. Země – nezemě, která odedávna lákala svojí drsností, tajemností i bohatstvím. 

Inspirovat nás budou odvážní polárníci, cestovatelé, zlatokopové, nebo lovci kožešin...

Co nám cesta v jejich stopách přinese, při dnešní rychlé změně klimatu, tání ledového příkrovu severních moří a mizení tisíciletých ledovců? Spolu s tím jsou spojená nová dobrodružství a život ve změněných podmínkách… Podaří se nám nalézt schůdnou cestu, nezdolá nás mráz a vítr, nebo déšť a mokro?..

SEBOU POTŘEBUJETE! -  vše, co vám pomůže přežít a vyhrát -  hlavně přiměřené oblečení a obutí, i náhradní!!!  Nezapomeňte na NÁVLEKY na nohy a boty (Spacáky nebo deky pouze pokud si tím chcete posílit „expediční atmosféru“)Lyže (kdo bude chtít na sjezdovku, nebo běžky), saně, boby, nože, zápalky, outdoorový vařič, ešus, termosku, batůžek, zápisník s tužkou, a vše co uznáte za potřebné, nebo čím můžete pomoct vytvořit tu správnou atmosféru prostředí polární objevitelské výpravy... lopat(k)a, sekyrka, kompas, bič na psí spřežení, dalekohled, mapy, lano, kožešiny ad... samozřejmě také kytary, bubny, flétny... karty... Bibli, zpěvníky ... vítány jsou i přebytky a vzorky z vaší kuchyně (v jakémkoliv skupenství) pro obohacení společného stolu,... dobrou náladu a odhodlání překonat všechny překážky a nástrahy na cestě... 

JESTLI VÁS TO LÁKÁ – přijeďte na tuto výpravu určenou otcům s dětmi ve věku cca 7-12 let Možnost účasti i starších; (mladších spíše výjimečně podle zdatnosti, zejména tatínka :-).

POŠLETE VYPLNĚNOU PŘIHLÁŠKU.
Po potvrzení jejího přijetí zaplaťte účastnický poplatek podle informací dále.

Naši základnou pro expedici bude opět:
Dům setkání, Dolní Albeřice 1, Horní Maršov, ( 736 537 122)

PŘÍJEZD:   ve ČTVRTEK VEČER, nejlépe do večeře v 19.00 h

Ukončení:   v neděli obědem v poledne

Strava:   je zajištěna celodenní, v dostatečném množství.

Ubytování:   ve 2 – 6 lůžkových, zařízených pokojích. Postele s lůžkovinami. K dispozici je koupelna se sprchou a WC na patře. Pro zájemce možnost komfortních pokojů se samostatnou koupelnou a WC (příplatek 120,- Kč za lůžko a noc).

POPLATEK ZA VÍKEND:  - uhraďte po potvrzení přijetí vaši přihlášky.

Poplatek je za prodloužený víkend (4 dny/3 noci):  

Plná cena: 1.590,- Kč / osobu 
(pokrývá náklady na ubytování, stravu i program) ... nebo


Dotovaná cena (dotováno z jiných darů): 1.200,- Kč / osobu
(pro ty, kterým rodinný rozpočet neumožňuje úhradu plné ceny) ... nebo

Sponzorská cena: 2.000,- Kč / osobu
(pro ty, kteří mohou podpořit účastníky s dotovanou cenou)

Děti do 10 let platí o 240,- Kč méně (neplatí při použití dotované ceny!)
Uhraďte prosím jednu z variant, podle vašich finančních možností. 

Platba převodem na účet:  2000465448/2010  VS=rodné číslo; KS=558 SS=  504 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*** Formulář přihlášky zkopírujte do mailu,*** 
pak vyplňte a odešlete na ymca@setkani.org

Závazná přihláška
Expedice Arctos 2, Dům setkání, Albeřice, 31.1.-3.2.2019

Vyplněním této přihlášky dávám výslovný souhlas s použitím uvedených osobních údajů pro potřeby a zajištění organizace akcí YMCA Setkání v souladu s příslušným zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění  a souhlasím s uvedením mých kontaktních údajů v adresáři účastníků akce, který obdrží její účastníci. Současně souhlasím s tím, že pořadatel je oprávněn dokumentovat průběh akce – pořizovat foto, audio, video záznamy a tyto materiály použít pro účely další propagace své činnosti
Příjmení, jména a  dat.narození:

otec:

děti:

 

Adresa, PSČ:   

telef.:  

e-mail:

Poznámky: (uveďte pokud chcete odvoz od nádraží, dietu, pokoj s vlastní sociálkou apod...)

 ----------------------------------------------------------------------------------------------

zatížení serveru