YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Archiv 54 akcí

Letní kurz MS 2015 v Kroměříži

kopírovat odkazdatum akce 4.- 11.7.2015 autor Jiří Šmahel, 13.1.2015

YMCA Setkání vás zve na oblíbený týdenní kurz pro manželské páry


Přihlášku naleznete zde ve formátu DOC
případně v PDF

Kurz je veden v křesťanském duchu, ale je otevřen všem, kterým takové prostředí není cizí.

mat2012.jpgKroměříž 4. července - 11. července 2015

Setkáte se se vstřícností a laskavým přijetím organizátorů. Celý týden se snažíme vytvářet atmosféru radosti, pochopení a přijetí a jsme připraveni vám pomáhat.

Uslyšíte přednášky manželských párů o jejich společném životě - o jejich zkušenostech, zápasech, vítězstvích i prohrách. Bude se mluvit velmi otevřeně o manželské krizi, odpuštění, zdravém sebevědomí, komunikaci, potřebách, sexualitě i dalších tématech.

Navážete nová přátelství s dalšími páry, se kterými vytvoříte malé pracovní skupinky o třech až čtyřech párech. V duchu otevřenosti a důvěry, která v nich převládá, se budete moci vzájemně sdílet o všem, co ve svém vztahu prožíváte.

Posílíte a rozvinete vztah se svým partnerem/partnerkou. Budete mít prostor mluvit spolu o tom, na co vám doma chybí čas, co vás trápí, po čem toužíte, z čeho se radujete.

Získáte nové poznatky o tom, jak řešit konflikty a nedorozumění a jak jim předcházet, jak si vzájemně naslouchat a lépe se chápat a tím zlepšit vaše manželství.

Můžete se zúčastnit společných modliteb i biblických hodin a prohloubit svůj vztah k Bohu.

Obnovíte svůj manželský slib lásky, úcty a věrnosti během závěrečné slavnostní mše.

Užijete si také volný čas, i když ho nebude příliš mnoho :o). V rámci volného odpoledne si můžete zasportovat nebo se kochat krásou Kroměříže a jejích zahrad, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Budete pozváni k účasti na zábavném večeru s občerstvením.

Děti jsou vítány a v době přednášek a skupinek je pro ně připraven hodnotný a kreativní program pod dozorem vyškolených a zkušených pečovatelů. Přesto doporučujeme, pokud je to jen trochu možné, přijet raději bez dětí, protože budete mít víc času na péči o váš vztah.

Vzhledem k omezenému počtu míst prosím neotálejte s přihlášením. Zvýšíte tak svou šanci na přijetí.

Bližší informace: Hana Michalcová, YMCA Setkání, Ečerova 10, 632 00 Brno
email: michalcova.hana@setkani.org, tel: 608 422 768

Podmínka účasti na kurzu:

Společná, dobrovolná účast obou manželů!
Kurz není určen osobám závislým na alkoholu, drogách nebo jiných omamných látkách, ani osobám zatíženým neukončenou nevěrou, těžkou duševní nemocí či jiným omezením, která neumožňují zapojit se plně do programu. Osoby duševně nemocné se mohou zúčastnit kurzu pouze se souhlasem svého ošetřujícího lékaře nebo psychoterapeuta, v případě nejasnosti po konzultaci s vedením kurzu.

Stravování: Celodenní v jídelně gymnázia – plná penze – tj. 3x denně - snídaně, obědy a večeře. Snídaně jsou formou švédských stolů. Pro děti mladší 10 let je možné objednat porci dětskou. Stravování je zahrnuto v ceně účastnického poplatku..
Ubytování: V Domově mládeže Arcibiskupského gymnázia (AG). Ubytování je internátního typu. K dispozici jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje s možností vlastních přistýlek (vlastní lehátko, karimatka). Přistýlky včetně lůžkovin si musíte zajistit sami. Každá rodina má z důvodu omezené kapacity pouze jeden pokoj. Pro malé děti (do 3 let) je možnost bezplatného ubytování ve vlastních postýlkách, ohrádkách. Sociální zařízení (sprchy, WC) je společné na chodbách. Zájemci o jiný typ ubytování si mohou sami zajistit ubytování v jiných zařízeních v Kroměříži.
Děti: Budou mít zajištěn svůj vlastní program a péči v době přednášek a práce ve skupinkách (3,5 hodiny dopoledne a 3,5 hodiny odpoledne). Pečovatele pro Vaše dítě zajistíme z řad školených mladých dobrovolníků, kteří se o Vaše dítě budou starat bez nároku na odměnu. Prosíme však, abyste dobře zvážili účast svých dětí na kurzu a rozhodně nebrali ty, kterým působí problémy kolektiv nebo odloučení od rodičů (zejména děti ve věku 2 - 4 let). Pokud nemáte kde umístit takové dítě, doporučujeme vzít si s sebou vlastního pečovatele staršího 18 let, kterého dítě důvěrně zná, a který bude ubytován společně s Vámi nebo s ostatními pečovateli. Vlastního pečovatele uveďte v závazné přihlášce.

Účastnický poplatek: zahrnuje náklady na ubytování, stravu a na program (organizační zajištění kurzu, skripta, poštovné, pronájmy prostor apod., u dětí materiál pro hry, částečná dotace pobytu pečovatelů atd.).

Účastnické poplatky – MS 2015 

Ceny jsou orientační a budou upřesněny v průběhu března. Konečnou a přesnou výši vašeho účastnického poplatku a další platební informace zašleme všem přihlášeným začátkem června.


cena základní      cena sponzorská
Za pár celkem:6900,-8900,-
- ubytování2210,-
- strava2356,-
- program2334,-
Dítě nad 10 let:
- lůžko, celá porce, program3350,-
- vlastní přistýlka, celá porce, program2700,-
Dítě do 10 let:
- lůžko, dětská porce, program3030,-
- vlastní přistýlka, dětská porce, program2380,-
Kojenci a děti do 3 let:
- bez stravy, příspěvek na pečovatele1566,-
- dětská strava, příspěvek na pečovatele2433,-

Je-li pro Vás zaplacení poplatku v uvedené výši obtížné, doporučujeme obrátit se na odborovou organizaci, zaměstnavatele nebo farní úřad se žádostí o dotaci. Na vyžádání zašleme žádost o zaplacení účastnického poplatku (příspěvku) nebo fakturu adresovanou Vaší odborové organizaci nebo zaměstnavateli.

Pozn.: Pokud by výše poplatku byla jediným důvodem Vaší neúčasti na kurzu MS, kontaktujte nás prosím. Budeme se snažit najít řešení formou slevy a sponzorské dotace od jiných účastníků MS.

Zároveň prosíme ty z Vás, komu to finanční situace dovolí, abyste uhradili tzv. SPONZORSKOU CENU. Díky Vám se kurzu MS budou moci zúčastnit i páry ve finanční tísni. Budeme vděčni i za jakoukoliv výši sponzorského daru, na který vystavíme potvrzení pro potřebu odečtu základu daně.

zatížení serveru