YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Archiv 70 akcí

Kolová hradba

kopírovat odkazdatum akce 30.5.- 2.6.2013 autor Aleš Brotánek, 16.2.2013
přihláška a plakát je ke stažení zde
pokud nefunguje tak zde

kol_hr_2013.jpgOtevřené celostátní setkání v rámci hnutí Mužské spirituality inspirované Richardem Rohrem

Dobříšská, plzeňská a rožmitálská skupina
zve zájemce k duchovní obnově
na téma „Proti zlu v nás a okolo nás“  

Duchovní obnovou provází P. Václav Vacek
z Letohradu, který ji připravil ve spolupráci
se skupinou pro rituály v rámci hnutí Mužské spirituality.


Kde a kdy? U Rožmitálu pod Třemšínem v rekreačním zařízení Kymevo - Sobenský rybník od 30.5. (17 – 18h příjezd) do 2.5. (odjezd po obědě)

Pro koho? Setkání se mohou účastnit muži nad 20 let, kteří mají zájem o chlapskou spiritualitu a hledají cestu osobní odpovědnosti k sobě, svým blízkým i ke světu ve svobodě dětí Božích. Tohoto setkání se mohou účastnit i chlapi s tělesným handicapem (bližší lze domluvit s organizátory). Mohou se zúčastnit i účastníci předchozích setkání Kolová hradba, kteří neprozradí průběh rituálu.

Jak se připravit? Přečetli jste knihu „Cesta divokého muže“ nebo některou z dalších knih R. Rohra, které v Česku vyšly? Víte o krizi západní společnosti, krizi chlapů a otců, není vám lhostejná a chcete dělat něco pro uzdravení sebe sama (a tím i společnosti)? - Krize je výzvou. Rituál Kolová hradba může být přípravou na iniciaci v září 2013 (informace najdete zde).

Co s sebou? Bibli, poznámkový sešit, sekeru, polní lopatku, buben nebo jiný hudební nástroj, spacák, případně karimatku, baterku, oblečení i do deště, obuv pro práci v lese, batůžek, 5m konopného provázku, pláštěnku, igelitovou tašku, svíčku. 

Cena 1200,- Kč (sponzorská cena na podporu sociálně slabším 1500,-Kč). Platby- záloha 900,- Kč (případně sponzorská 1200,-Kč) k zaplacení na účet do 20.4.2013, doplatek 300,- Kč na místě. Je možné (v omezené míře) požádat o slevu organizátory (Aleš Brotánek - 604713426). Účastnickou zálohu poukažte na účet číslo: 2800370789/2010
Kontakt pro placení záloh: Jana Čechová, jcechova@email.cz, variabilní symbol pro platbu: prvních šest čísel rodného čísla 

Formulář přihlášky si můžete stáhnout zde

Kontakt na organizátory: Jan Lachman ze skupiny na Dobříši,
LachmanJan@seznam.cz, mob.608645646

Program 

Čtvrtek 
17-18  příjezd, 
18-19  večeře, 
19 přednáška 

Pátek
dopoledne 1. část rituálu, 
odpoledne přednáška, 
práce ve skupinách, 
večer u ohně 

Sobota 
2 přednášky a práce ve skupinách, 
2. část rituálu, 
Večeře Páně, 
večer u ohně na téma Robert Bezák 

Neděle 
konference – TÉMA
Co mají společného životní osudy
emeritního arcibiskupa Roberta Bezáka
a místního kantora 
Jakuba Jana Ryby,
autora ČESKÉ MŠE VÁNOČNÍ

Richard Rohr se narodil r. 1943 ve státě Kansas v USA jako syn německých rodičů. V roce 1961 vstoupil do františkánského řádu. Vystudoval teologii ve františkánském semináři a v roce 1970 byl vysvěcen na kněze . V roce 1971 založil rodinnou komunitu New Jerusalem v Cincinatti, ve státě Ohio. Je jedním ze zakladatelů charizmatické obnovy v USA, byť v současnosti se již tímto směrem neangažuje. Dnes je Richard Rohr mezinárodně známý kazatel a vedoucí exercicií. V roce 1986 založil "Centrum pro akci a kontemplaci" v Albuquerque ve státu New Mexico, USA. V současné době žije poblíž františkánské komunity v Albuquerque a dělí svůj čas mezi místní službu, kázání a vyučování na všech kontinentech. Richard Rohr je jedním z mála teologů, kteří se soustředí na to, jak oslovit muže, aby naplno žili své křesťanství. Je to člověk s velkým osobním charismatem, který dokáže zaujmout i hledající a ty, které oficiální církev neoslovuje.
zatížení serveru