YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Archiv 75 akcí

Chlapi z Brna v Bystrci

kopírovat odkazdatum akce 22.10.2012 autor Zdeněk Michalec, 17.10.2012
Místem dalšího pravidelného setkání brněnských chlapů bude skautská klubovna v Bystrci.  Začínáme jako obvykle v 19:15 hod. Vezměte si prosím něco na přezutí.

Povídání na téma Mužská identita si pro nás připravil Pavel Bajer, který k tomu uvádí:

Budeme se například zabývat otázkou "Kdo a co je to vlastně muž?", je nějak „věčně“ dané, jaký má být muž nebo se muži mohou, mají projevovat různě?

Konkrétněji nás asi více zajímá otázka: "Jak se vlastně stáváme muži?" A každý z nás svým způsobem řeší, zda se opravdu cítíme mužem, v rovině chování, zda jsme opravdově muži.  

Pobavíme se o tom, zda je nám bližší mužství v podobě tvrďáka, který neprojevuje emoce nebo naopak jemného, citlivého muže.

Existuje, projevuje se, mužství jinak než tvrdostí nebo citlivostí? Jak se tedy projevuje onen nový, pravý, usmířený muž, jak o něm píší různí autoři?

Na základě knihy Guy Courneau "Chybějící otec, chybující syn" si představíme deset portrétů mužů v zajetí sebe, které představují obvyklé podoby mužství po celá staletí.

Pokud vyjde čas, zkusíme porovnat tyto portréty mužů s nám dobře známými archetypy. 

... ke stažení

Pavel nám dal k dispozici jednak svoji prezentaci a dále celý článek, kde je daleko více teorií a vzájemných souvislostí, i třeba s archetypy.

Popis cesty:  Klubovna je v areálu mateřské školky v Bystrci, na Vrbovecké 2  (dřevěná stavba za školkou). Je třeba projít branou a nezabloudit přitom do posilovny v suterénu MŠ. Na rozdíl od dřívějška nebude možné parkovat přímo před klubovnou. Velké parkoviště je ve vzdálenosti cca 250 m pod benzinkou. 

zatížení serveru