YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Archiv 75 akcí

Čtyři archetypy muže

kopírovat odkazdatum akce 2.- 4.11.2012 autor Miloš Vyleťal, 5.4.2012

Po akci:

Fotky z akce najdeš ve Fotogalerii Domu setkání

A posíláme Zamyšlení o bubnování 

Ahoj, lidi,

To bubnování bylo nádherné. Já jsem nic podobného nikdy předtím neviděl. Vůbec jsem nečekal, že se bude bubnovat v tak jednoduchém a neměnném rytmu a vůbec jsem si neuměl představit tu chlapskou divokou energii, která při tom proudí. Zrovna tohle byla jedna ze čtyř hlavních věcí, které mě dojaly... 

Bubnování na akci pro mě bylo způsob, jak vložit své srdce do "obecenství s druhými" bezpečným způsobem. Spousta lidí dokázala vložit své srdce třeba do toho, že někoho při loučení obejmula, nebo že přerušila vyučování nějakou vtipnou poznámkou atd. atd. To bych si já samozřejmě netroufl, ale bubnování byl pro mě způsob, jak se "celou osobností položit" do toho, že jsem "členem smečky", že "nestojím mimo".

No a teď, když si představuju, že bubnuju s Ježíšem, tak cítím dvě hluboká poselství: "Jsi samostatná jednotka" a "Je mezi námi pouto".

To první poselství znamená, že už nejsem malé dítě, které Bůh vodí za ručičku a které se musí Boha ptát v každé nejisté situaci. Až mně příště někdo za něco vynadá, už to nemusím brát tak, že "určitě má pravdu, přinejmenším dokud to neproberu na modlitbách s Ježíšem a nezískám hluboké ujištění, že jsem měl pravdu já." Začínám cítit, že se ze mě časem vyklube muž, který v nejasné situaci dokáže promlouvat svůj názor s přiměřenou dávkou sebejistoty.

No a to druhé poselství souvisí s tím, že já jsem si vůbec nedokázal představit, že druzí lidé nebo Ježíš "doopravdy mají srdce" a že to tedy mohou myslet vážně, že mě přijímají. Ale když s Ježíšem bubnuju a připomenu si, že jsem do bubnování v Albeřicích "vložil svoje srdce", tak si uvědomuju, že Bůh do toho bubnování také "vkládá svoje srdce", tj. že nějaké má a že své ujištění lásky a přijetí vůči mě myslí vážně.

Zahlédl jsem to dneska ráno; pokud bych se naučil na tomhle stát, změní to můj život...

Pavel

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozvánka:

. . . V každém z nás je skrytý kus Bojovníka, Mudrce, Milovníka či Krále . . .

Čím se projevují tyto odvěké archetypy mužského jednání a kdy nebo čím jsou přínosem nebo překážkou pro nás samotné, naše jednání i naše vztahy k lidem kolem nás? 

… o těchto i některých dalších myšlenkách a chlapských otázkách si budeme společně povídat, naslouchat a k tomu prožívat společenství mužů, kteří jsou ještě na cestě přeměny. Nebude chybět ani modlitba, zpěv, pohyb, bubnování a třeba i jiné staré mužské dovednosti - … můžeš také přiložit polínko do společného ohně.

Víkend je inspirován seminářem františkána Richarda Rohra

Volně navazuje na cyklus tří dalších víkendů (Cesta divokého muže, Čtyři dohody, Posvátný kruh kříže). Známa témata chlapského hnutí je zde možné prožít v tichu i společenství chlapů a načerpat z nich pro svůj osobní, rodinný i profesní život.

Víkend je vhodný jak pro ty, kdo se chtějí připravit na Iniciaci můžů, tak také pro ty, kdo již na cestu zralého mužství svojí Iniciací vykročili a uvedená témata chtějí prohloubit.

Na tomto víkendu bude k tomu dobrá příležitost. Srdečně zveme každého kdo by ji chtěl využít. Přijeď a pozvi i své přátele. Fotky z dřívější akce zde.

Na setkání s Tebou a ostatními se již teď těšíme

Miloš Vyleťal a Honza Šlachta

Program:

  • Krátké přednášky na téma 4 archetypy: Král, Bojovník, Mudrc, Milovník
  • Sdílení ve skupinkách
  • Osobní ztišení, společná modlitba, mše 
  • Chlapské rozhovory, bubnování, zpívání, tanec
  • Pohyb i odpočinek, sport, vycházka do přírody

*** Formulář přihlášky zkopírujte do mailu,*** 
pak vyplňte a odešlete dle informací níže

----------------------------------------------------------------------------------------------

 Závazná přihláška na víkend pro muže 
Dům setkání, Albeřice, 2.-4.11.2012

Vyplněním této přihlášky dávám výslovný souhlas s použitím uvedených osobních údajů pro potřeby a zajištění organizace akcí YMCA Setkání v souladu s příslušným zákonem č. 101/2000  Sb. v platném znění.

Jméno:  

dat.narození:

Adresa:  

telef.: 

e-mail:

Poznámky: (uveďte pokud chcete pokoj se samostatnou sprchou a WC, odvoz od nádraží, dietní jídlo apod...)

Další informace k akci:

Přihlášky:   posílejte do naplnění (kapacita 45 míst)

Posílejte:  nejlépe e-mailem na adresu: ymca@setkani.org případně

Na adresu:  Miloš Vyleťal, Pivovarská 3, 794 01 Krnov, mobil:       731 625 615  

Místo konání akce:   Dům setkání, Dolní Albeřice 1, 542 26 Horní Maršov; správce:      736 537 122  

Příjezd: v pátek odpoledne, nejpozději do 19:30 (večeře 19:00,program od 20:00)

Ukončení:  v neděli obědem kolem 13:00

Strava:  je zajištěna celodenní, v dostatečném množství.

Ubytování:  ve 2 – 6 lůžkových, zařízených pokojích. Postele s lůžkovinami. K dispozici je koupelna se sprchou a WC na patře. Pro zájemce možnost komfortních pokojů se samostatnou koupelnou a WC (příplatek 140,- Kč za osobu a den).

Doprava:  na požádání možnost zajistit odvoz autem z vlakového nádraží ve Svobodě n.Úpou, nebo ze zastávky autobusu v H.Maršově. 

Poplatek:  
Plná cena (skutečné náklady za pobyt): 1050,- Kč  
Dotovaná cena (dotováno z jiných darů): 750,- Kč
Sponzorská ceny: 1.300,- Kč

Uhraďte prosím jednu z variant, podle vašich finančních možností. V případě potřeby je možné domluvit slevu i z dotované ceny. Uděláme vše pro to, aby výše účastnického poplatku nebyla důvodem vaší neúčasti.

Uvítáme případné dary na podporu programů Domu setkání. Naše programy od letoška nejsou podporovány dotacemi ministerstev...

 Platba převodem na účet: 514048044/5500 , VS= datum nar. jako RRMMDD, KS=558; SS=529 

Ostatní: ... vezmi si buben (svůj nebo půjčený) a pokud hraješ, kytaru nebo jiný přenosný hudební nástroj. 

Nezapomeň: si vzít také Bibli, psací potřeby a "mysl začátečníka"

 

zatížení serveru