YMCA Setkání - homepage YMCA Setkání - homepage

  změny za den   změny za týden   změny za měsíc   přihlásit se   přihlásit se emailem

YMCA Setkání - naše akce


Prohlédněte si seznam akcí které nabízíme, nebo těch které již proběhly. Pokud je k dispozici i kalendář, pak je zobrazen vepředu přede všemi akcemi. Akce lze třídit podle toho, komu jsou určeny - akce pro rodiny, manžele, chlapy, ženy či mládež. Akce pořádané v Domě Setkání v Krkonošských Albeřicích jsou také dostupné v menu 'Dům Setkání > Akce v Domě' nebo 'Dům Setkání > Prožili jsme'. Některé fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii, více je pak dostupné na dalších webech z odkazů ve fotogalerii.


Archiv 48 akcí

Brněnští chlapi před prázdninami

kopírovat odkazdatum akce 28.6.2004 autor Martin Šmídek, 17.6.2004

Chlapi, v pondělí 28.6 mi bude už definitivně přes padesát ms_1582_dymka.gif . Protože nevím, jak budu v tomto požehnaném věku pohyblivý, netroufám si dorazit až na Cejl a proto vás zvu k nám domů. Občerstvení zajistím, program je na vás :-)

Martin

P.S: Cesta k nám je popsána v zápise http://www.setkani.org/archiv2/setkani020506b.htm ...

Pro ostatní nedočkavce

kopírovat odkazautor Martin Šmídek, 21.6.2004

Chlapi, právě mi volal Jirka B.
Zapomněl jsem na přečíslování autobusů a trolejbusů v Brně!
Takže k nám jede trolejbus číslo 39 (a nikoliv 139 jako přede dvěma roky).
Jsem rád, že jsem mu na oplátku mohl taky dobře poradit:
Setkání v Kohoutovicích je až za týden.
(Snad vám informace přijde víc vhod, než Jirkovi, který již byl na cestě ...)

Martin

kopírovat odkazautor Zdeněk Michalec, 25.6.2004
Chlapi,
pondělní setkání u Martina je ideální příležitostí uzavřít chlapský školní rok. Nebojte se, písemky nebudou a známkovat bychom měli společně. Myslím, že by bylo dobře se zamyslet, co se v minulém roce líbilo a co naopak. Možná bude toho druhého i více, protože návštěvnost v poslední době poněkud upadá.
O připomínky prosím hlavně ty z vás, které jsme už delší dobu neviděli. Vaše nápady mohou pomoci k tomu, aby naše setkání byla přitažlivější právě pro vás. Zdenek

Cena svobody

kopírovat odkazautor Pavel Hranáč, 30.6.2004

Drazí kamarádi.

Mezi kamarády je to trochu jiné než mezi známými. Je to skoro jako v manželství. Kamarádi se mohou navzájem nadchnout, ale také zranit. Proto vás všechny prosím za odpuštění všeho, co jsem komu špatného udělal. Pro případ, že bych se utopil v moři… Ale i tak.

Ještě před prázdninami a bouřlivou oslavou Martinových narozenin bych se s vámi rád podělil o jeden zvláštní zážitek z minulé neděle.

Jeli jsme s bráchou a s Anežkou z oslavy zlaté svatby rodičů. Zavezl jsem bráchu domů a ještě čekal před domem na sídliště, až mi doběhne pro slunečníky k moři. Vedle byly kontejnery na odpadky. Byla neděle kolem 18. hodiny. Ke kontejnerům zamířil hubený muž, tak kolem čtyřicítky a začal je prozkoumávat. Jeden po druhém a vybíral zbytky nedělních obědů, které na místě konzumoval. Nevšímal si ani mě ani pár kolemjdoucích, ani deště, který mu padal na záda. Uvědomil jsem si, že jedu z oslavy s výslužkou a že jsem se v poledne téměř přežral. Chvilku jsem bojoval s ostychem, ale pak jsem vystoupil z auta, otevřel kufr a odebral do sáčku dva kulaté koláče z výslužky, kterou babička posílala ostatním vnoučatům. Šel jsem k muži a se slovy: „Bratře, tady máš něco k jídlu,“ jsem mu sáček podal. Pěkně se na mě podíval, řekl děkuji a vyhrabával dál. Měl jsem v palici zmatek a už přicházel brácha. Přece jen jsem se trochu styděl.

Všechny další úvahy přišly až posléze. Uvědomil jsem si aktuálnost Ježíšových podobenství a realitu odpadků padajících ze stolu bohatších. Dále jsem si uvědomil, že jsem mu měl dát mnohem víc a ještě nějaké peníze na příští den - a zastyděl jsem se za svou skoupost a ostych. A pak jsem si uvědomil, že mu závidím. Že mu závidím absolutní svobodu, že jej nikdo a nic nemohlo odvrátit od vyhrabávání popelnic. Zřejmě podobně ztrácejí ostych nemohoucí staří rodiče, kteří se vydávají do rukou svých dětí. Někdo by možná mohl říct, že je to spíše ztráta lidské důstojnosti, ale na tom muži bylo vidět, že je svobodný. Těžko říct, jestli to byl Čech nebo cizinec, na jediném slově se to nedalo poznat. Nevím, odkud přišel a kam šel potom. Možná jej znají i jiní, možná se zjevil jen kvůli mně, abych si mnohé uvědomil.

Přeji vám všem

Dobrou chuť!

Pavel

Byl jsem Pavlem mailem požádán, abych vám to přečetl jako jeho příspěvek k pondělnímu setkání. Bohužel příspěvek zapadl do mé emailové popelnice, po týdenní dovolené přetékající nezkonzumovanými maily - až dnes jsem se dostal k oblíbenému prohrabávání. Jsem rád, že se mi mezi tou spoustou nestravitelných zbytečností neztratila tato dobrůtka. Martin

P.S: Pavle, dík za tvoji SMS s odleskem slunce zapadajího do Egejského moře - ta zněla do příboje špuntů vyletujících z baterie šampaňského ...

zatížení serveru